7,62x25 Tokarev školní mosaz přívěsek na klíče

Varianta:
Dostupnost Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
79 Kč 600 Kč 1 000 Kč od 79 Kč
7,62x25 Tokarev školní mosaz přívěsek na klíče

Rozměry náboje:

 

Délka celého přívěsku: 92mm Délka náboje: 35,2mm Délka samotné nábojnice: 25mm

Materiál nábojnice: Mosazná Typ střely: Celoplášťová

 Naše klíčenky jsou vodotěsné

K výrobě této klíčenky používáme výhradně originální československé školní náboje vyrobené v období 1945-1989

 

 

 

 Několik slov o náboji 7,62x25mm Tokarev
 

Vývoj náboje:

7,62x25mm Tokarev je pistolový náboj, který byl vyvinut v Sovětském svazu ve 20. letech 20. století. Jeho vznik souvisel s potřebou modernizace vojenského výkonného střeliva pro použití v pistolích. Tento náboj byl speciálně navržen pro pistoli Tokarev TT-33, která byla standardním vojenským bokem Rudé armády v době druhé světové války. Je velmi podobný náboji 7,63 Mauser

7,62x25mm Tokarev vynikal svou vysokou úsťovou rychlostí a efektivitou na střední vzdálenosti. Měl také schopnost proniknout lehkou balistickou vestu, což bylo v té době inovativní. Používal se nejen v armádě, ale i u policie a civilních obyvatel.

 

Laborace a konstrukce náboje:

Náboj 7,62x25mm Tokarev je charakterizován používáním bezdýmového prachu a mosazné nábojnice. Laborace prachu probíhá s důrazem na dosažení optimálních balistických vlastností, což zajišťuje přesnost a spolehlivost střelby. V naprosté většině výrobních typů je osazován střelou FMJ s olověným, nebo ocelovým jádrem.

 

Několik slov o přívěsku?

 

Koho náboj potěší?

Přívěsek s nábojem 7,62x25mm Tokarev bude zajímavý pro sběratele vojenských artefaktů, milovníky historie střelných zbraní a fanoušky vojenství. Může být také atraktivním dárkem pro sběratele nábojů a všechny, kteří ocení unikátní spojení vojenské historie a praktického každodenního předmětu. Nejlepší je pro lidi zabývající se reenactmentem Sovětů, Rudé armády, nebo Československé lidové armády, subtilní doplněk který přesně sedí k tagu ČSLA, CCCP, SSSR.

 

Příklady kompatibilních zbraní:

Tokarev TT-33, TT30, PPŠ 41, samopal vz.24, PPŠ 43, ČZ vz. 52, Zastava M57, Type 64, Type 54, Mauser C96, Norinco Type 54North Korean Type 70, Hungarian FEG PA-63, Romanian TTCChinese Type 51,

 

Konstrukce klíčenky a péče o ni:

Závěs klíčenky je soustružen z mosazi a pevně zalisován do dna nábojnice v oblasti zápalky, což zajišťuje vodotěsnost přívěsku a odlišuje jej od většiny konkurenčních výrobků. Mosazné části lze leštit pomocí přípravku na obnovu povrchu mosazi, například Sitol.

 

Jsme českou firmou, specializující se na výrobu doplňků z nábojů. Spolupracujeme také s vojenskými skanzeny a muzei v České republice i v zahraničí. Nabízíme možnost individuálních velkoobchodních nabídek a laserování loga po předchozí dohodě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Výrobky z nábojů
Záruka: 2 roky