243 Winchester SP

Varianta:
Dostupnost 1ks skladem Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
89 Kč 750 Kč 1 300 Kč od 89 Kč
243 Winchester SP

Rozměry náboje:

 

Délka celého přívěsku : 108mm Délka náboje: 61mm Délka samotné nábojnice: 52mm

Materiál nábojnice : Mosazná Typ střely: Soft Point

 Naše klíčenky jsou vodotěsné

 

 

Několik slov o náboji .243 Winchester

 

Vývoj náboje:

Náboj .243 Winchester vznikl v 50. letech 20. století a jeho vývoj byl založen na úpravě střeliva .308 Winchester. Tento náboj byl navržen pro střelbu na střední vzdálenost a lovecké účely, a rychle získal popularitu mezi střelci a myslivci.

Jeho výhodou je, že kombinuje výkon s nízkým zpětným rázem, což z něj činí vhodný náboj pro střelbu na delší vzdálenosti. .243 Winchester používá střelu o průměru 6 mm, což poskytuje dobrou balistickou výkonnost a přesnost. Tento náboj se stal oblíbeným zejména pro lov menší zvěře a sportovní střelbu.

Díky své univerzálnosti a účinnosti se .243 Winchester stal trvale oblíbeným výběrem mezi střelci, a jeho popularita trvá dodnes. Je vhodný pro různé lovecké situace a nabízí střelci široké možnosti výběru střeliva, aby mohli přizpůsobit svou výbavu konkrétním potřebám.

 

Laborace a konstrukce náboje:

Laborován bezdýmým prachem. Vyráběn velkým množstvím různých navážek všemi významnými výrobci střeliva z rozličnými druhy střel jako terčové, lovecké, se střižnou hranou, s plastovým hrotem. Používají se prakticky pouze mosazné nábojnice. 

 

 Několik slov o přívěsku?

 

Koho náboj potěší?

Tento přívěsek potěší  hlavně myslivce, kteří tuto ráži používají. Tento přívěsek je vhodný dárek například pro motoristy, na klíče od auta.

 

Příklady kompatibilních zbraní:

M1917, M1918, M1919, Sprigfield 1903, M1941 Johnson, M1 Garant

 

 

Konstrukce klíčenky a jak o ni pečovat?

 

Závěs klíčenky je soustružený z mosazi a je pevně zalisován do dna nábojnice v místě pro zápalku, to zaručuje vodotěsnost přívěsku, čímž se odlišuje od většiny konkurenčních výrobků podobného typu.

Mosazné části lze leštit pomocí přípravku na obnovu povrchu mosazi, například Sitol

 

Jsme česká firma, zabývající se výrobou doplňků z nábojů. Spolupracujeme také s vojenskými skanzeny a muzei z Čech i zahraničí. Velkoobchodní nabídky a možnost laserování loga po domluvě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Výrobky z nábojů
Záruka: 2 roky