7,65x53 Mauser Argentine přívěsek na klíče

Klíčenka z náboje 7,65x53mm argentine.

Varianta:
Dostupnost Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
99 Kč 900 Kč 1 600 Kč od 99 Kč
7,65x53 Mauser Argentine přívěsek na klíče

Rozměry náboje:

 

Délka celého přívěsku : 118mm Délka náboje: 61mm Délka samotné nábojnice: 53mm

Materiál nábojnice : Mosazná Typ střely: Celoplášťová

 Naše klíčenky jsou vodotěsné

 

Několik slov o náboji 7,65x53 Argentine 

 

Vývoj náboje:

 

Náboj 7,65x53 Argentine, známý také jako 7,65 mm Mauser, byl poprvé zaveden v roce 1889 pro belgickou armádu. Tento náboj byl prvním Mauserovým nábojem laborovaným bezdýmným prachem. Hojně využíván v exportních belgických puškách hlavně pro Jižní Ameriku. 

 

Laborace a konstrukce náboje:

Původní laborace s dlouhou kulovou střelou postupně nahradily střely moderního tvaru FMJ pro vojenské účely. Dnes vyráběr pro terčové z historických zbraní střelou FMJ, pro lovecké SP, SPCE a nebo značkovými střelami konkrétních výrobců.

 

Několik slov o přívěsku?

 

Koho náboj potěší?

 

Tento přívěsek je rarita. Náboj 7,62x53 Argentine už je značně obsolentní a ještě před několika lety byl problém ho sehnat. Dnes již v omezené míře vyráběn několika specializovanými výrobci, na krámě či střelnici ho běžně nenajdeme. Potěší sběratele nábojů, nebo historických zbraní, zejména opakovacích pušek.

 

Příklady kompatibilních zbraní:


Mauser model : 1889, 1891, 1889/36, 1909

 

Konstrukce klíčenky a péče o ni:

Závěs klíčenky je soustružen z mosazi a pevně zalisován do dna nábojnice v oblasti zápalky, což zajišťuje vodotěsnost přívěsku a odlišuje jej od většiny konkurenčních výrobků. Mosazné části lze leštit pomocí přípravku na obnovu povrchu mosazi, například Sitol.

 

Jsme českou firmou, specializující se na výrobu doplňků z nábojů. Spolupracujeme také s vojenskými skanzeny a muzei v České republice i v zahraničí. Nabízíme možnost individuálních velkoobchodních nabídek a laserování loga po předchozí dohodě.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Výrobky z nábojů
Záruka: 2 roky