7,62x25 Tokarev přívěsek na klíče z náboje

Varianta:
Dostupnost Skladem Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
89 Kč 800 Kč 1 200 Kč od 89 Kč
7,62x25 Tokarev přívěsek na klíče z náboje
Akční zboží k 80. výročí vylodění Dne D

Rozměry náboje:

 

Délka celého přívěsku: 92mm Délka náboje: 35,2mm Délka samotné nábojnice: 25mm

Materiál nábojnice: Mosazná Typ střely: Celoplášťová

 Naše klíčenky jsou vodotěsné

K výrobě této klíčenky používáme výhradně originální československé, nebo sovětské armádní nábojnice z let 1938-1989.

 

 

 

 Několik slov o náboji 7,62x25mm Tokarev
 

Vývoj náboje:

7,62x25mm Tokarev je pistolový náboj, který byl vyvinut v Sovětském svazu ve 20. letech 20. století. Jeho vznik souvisel s potřebou modernizace vojenského výkonného střeliva pro použití v pistolích. Tento náboj byl speciálně navržen pro pistoli Tokarev TT-33, která byla standardním vojenským bokem Rudé armády v době druhé světové války. Je velmi podobný náboji 7,63 Mauser

7,62x25mm Tokarev vynikal svou vysokou úsťovou rychlostí a efektivitou na střední vzdálenosti. Měl také schopnost proniknout lehkou balistickou vestu, což bylo v té době inovativní. Používal se nejen v armádě, ale i u policie a civilních obyvatel.

 

Laborace a konstrukce náboje:

Náboj 7,62x25mm Tokarev je charakterizován používáním bezdýmového prachu a mosazné nábojnice. Laborace prachu probíhá s důrazem na dosažení optimálních balistických vlastností, což zajišťuje přesnost a spolehlivost střelby. V naprosté většině výrobních typů je osazován střelou FMJ s olověným, nebo ocelovým jádrem.

 

Několik slov o přívěsku?

 

Koho náboj potěší?

Přívěsek s nábojem 7,62x25mm Tokarev bude zajímavý pro sběratele vojenských artefaktů, milovníky historie střelných zbraní a fanoušky vojenství. Může být také atraktivním dárkem pro sběratele nábojů a všechny, kteří ocení unikátní spojení vojenské historie a praktického každodenního předmětu. Nejlepší je pro lidi zabývající se reenactmentem Sovětů, Rudé armády, nebo Československé lidové armády, subtilní doplněk který přesně sedí k tagu ČSLA, CCCP, SSSR.

 

Příklady kompatibilních zbraní:

Tokarev TT-33, TT30, PPŠ 41, samopal vz.24, PPŠ 43, ČZ vz. 52, Zastava M57, Type 64, Type 54, Mauser C96, Norinco Type 54North Korean Type 70, Hungarian FEG PA-63, Romanian TTCChinese Type 51,

 

Konstrukce klíčenky a jak o ni pečovat?

Závěs klíčenky je soustružený z mosazi a je pevně zalisován do dna nábojnice v místě pro zápalku, to zaručuje vodotěsnost přívěsku, čímž se odlišuje od většiny konkurenčních výrobků podobného typu.

Mosazné části lze leštit pomocí přípravku na obnovu povrchu mosazi, například Sitol

 

Jsme česká firma, zabývající se výrobou doplňků z nábojů. Spolupracujeme také s vojenskými skanzeny a muzei z Čech i zahraničí. Velkoobchodní nabídky a možnost laserování loga po domluvě.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Výrobky z nábojů
Záruka: 2 roky