6,5x52 Carcano přívěsek na klíče z náboje

Klíčenka z náboje 6,5x52mm Carcano

Varianta:
Dostupnost 2ks skladem Vyprodáno Zvolte variantu
99 Kč 850 Kč od 99 Kč
6,5x52 Carcano přívěsek na klíče z náboje

Rozměry náboje:

 

Délka celého přívěsku : 131mm Délka náboje: 74mm Délka samotné nábojnice: 52mm

Materiál nábojnice : Mosazná Typ střely: Celoplášťová

 Naše klíčenky jsou vodotěsné

 

 Několik slov o náboji 6,5 Carcano

 

Vývoj náboje:

Náboj 6,5x52 Carcano je italský náboj, který byl vyvinut pro pušky v průběhu 19. a 20. století. Tento náboj byl poprvé představen v roce 1891 spolu s puškou Carcano Modello 91, která sloužila jako standardní zbraň italské armády až do konce druhé světové války.

 

Během svého vývoje byl náboj 6,5x52 Carcano používán v několika verzích a modifikacích, včetně střel s různými hmotnostmi a konstrukcemi. Tento náboj si získal popularitu pro svou přesnost a mírný zpětný ráz, což přispělo k jeho využití v civilním i vojenském prostředí.

 

Laborace a konstrukce náboje:

6,5x52 Carcano je středně silný náboj, který se vyznačuje rozměry 6,5 mm průměr střely a délkou nábojnice 52 mm. Původní náboj byl často plněn černým prachem, ale později byl modernizován na bezdýmý prach. Vývoj tohoto náboje byl podpořen potřebou modernizace armády a vylepšení palných zbraní.

 

 Několik slov o přívěsku?

 

Koho náboj potěší?

Díky historickému kontextu spojenému s italskou armádou a slavnými puškami Carcano, zůstává náboj 6,5x52 Carcano zajímavým předmětem pro sběratele a milovníky historie střelných zbraní.

 

Příklady kompatibilních zbraní:

Vetterli carcano M1870/87/15 , Carcano 1941 M91

 

 

Konstrukce klíčenky a jak o ni pečovat?

 

Závěs klíčenky je soustružený z mosazi a je pevně zalisován do dna nábojnice v místě pro zápalku, to zaručuje vodotěsnost přívěsku, čímž se odlišuje od většiny konkurenčních výrobků podobného typu.

Mosazné části lze leštit pomocí přípravku na obnovu povrchu mosazi, například Sitol

 

Jsme česká firma, zabývající se výrobou doplňků z nábojů. Spolupracujeme také s vojenskými skanzeny a muzei z Čech i zahraničí. Velkoobchodní nabídky a možnost laserování loga po domluvě.

 

 

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Puškové
Záruka: 2 roky