.30 Carbine přívěsek na klíče z náboje

2 hodnocení
Dostupnost Skladem
69 Kč
.30 Carbine přívěsek na klíče z náboje
2 hodnocení
5,0 2 hodnocení

Několik slov o náboji .30 Carbine

Vývoj náboje:

Náboj vyvinutý v USA pro pušku M1 Carbine. Vznikl z náboje .32 Winchester Self-loading v roce 1940 a ihned byl nasazen do bojů v 2 světové válce. Důvodem jeho vzniku byla potřeba náboje pro samonabijecí pušku, která bude mít menší náboj, s menším dostřelem a průrazností, která byla u náboje .30-06 Springfield v puškách M1 Garant a Springfield 1903 pro boje ve městech zbytečně vysoká. Náboj .30 Carbine toto splnil výborně, a umožnil zásobování dodávat větší počet nábojů na stejný nákladní prostor a vojákům nést více střeliva do boje. 

Laborace a kontrukce náboje:

Náboje dnes vyrábí jen několik výrobců, většinou s ogivální celoplášťovou střelou. Výjměčně je k dostaní střela typu SP. Náboj je mírně kuželový, skoro válcový. Dno má drážku.

Rozšíření náboje:

Vojenské použití hlavně v 2. světové válce, válce ve Vietnamu a v Koreji. Byl ve výzbroji několika dalších států, například Izraele. Popularitu si získal i v civilní sféře. Na tento náboj jsou dodnes konstruovány nové typy zbraní, většinou malých sérií pro nadšence.

 

 Několik slov o přívěsku?

Tento přívěsek potěší hlavně nadšence do US army.

Designovali jsme přívěsek se celoplášťovou střelou přesně jako mají originální válečné náboje. Rozměry dna je náboj odlišný od ostatních a jedná se o jeden z nejmenších puškových nábojů z naší produkce. Náboj díky svým rozměrům nevystupuje z řady a v kolekci si ho vybírají lidé, kteří přesně vědí, o co jde. Náboj na první pohled připomíná revolverové střelivo.

Samozřejmostí je závěs soustružený z mosazi zalisovaný místo zápalky náboje, náboj je tedy vodotěsný. Celoplášťová střela zajišťuje celistvost povrchu přívěsku, přívěsek lze tedy po dlouhém používání snadno vyčistit a dodat mu potřebný lesk.

 

Rozměry této klíčenky:

Délka celého přívěsku : 99mm

Délka náboje: 42mm

Délka samotné nábojnice (bez střely): 33mm

Materiál nábojnice : Mosaz

Typ střely: Celoplášťová

 

Příklady kompatibilních zbraní náboje .30 Carbine:

M1 Carbine

AMT Automag III

IMI Magal

Taurus Raging Bull

Doplňkové parametry

Kategorie: Výrobky z nábojů
Záruka: 2 roky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení