7x64 Brenneke

1 hodnocení
Dostupnost Skladem
79 Kč
7x64 Brenneke
1 hodnocení
7x64
Tip
5,0 1 hodnocení

 

Další z řady našich přívěsků z puškových nábojů. Tentokrát jsme  7x6 Brenneke. Náboj je oblíbený ve střední Evropě především pro lovecké účely.

 

Náboj 7x64 byl vytvořen ke zvýšení účinnosti pušky Mauser 98. Umožňoval použití většího množství prachové slože a tím zvýšit úsťovou rychlost. Z logistických důvodů se však v armádě neujal ani v roce 1912, ani později, když o přezbrojení na tuto ráži uvažoval nacistický Wehrmacht. Přesto byl tento náboj mezi válkami považován za zázračný, neboť jeho úsťová rychlost byla o 10-12% vyšší, než v té době hojně používané střelivo 7x57mm Mauser. To střele poskytovalo mnohem více plochou trajektorii letu a lepší výkony i na delší vzdálenost.

 

I přes neúspěch v armádě slavil tento náboj značný komerční úspěch. Pušky této ráže vyrábělo množství různých továren a populární je dodnes. Velké přízně se těší v loveckých kruzích. Při použití těžších střel se hodí na lov i té největší zvěře a poradí si i s medvědem. Přívěsek z tohoto náboje je tak vhodným dárkem pro lovce i fanoušky lovení, kteří si tuto ráži oblíbili.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Výrobky z nábojů
Záruka: 2 roky