7x57R Mauser

3 hodnocení
Dostupnost Skladem
65 Kč
7x57R Mauser
3 hodnocení
4,7 3 hodnocení

7x57R Mauser

Přívěsek vytvořený za použití historického náboje 7x57R. Tento náboj vychází z originálního náboje 7x57, který vyvinul Paul Mauser v roce 1892 pro svou pušku model 92. Verze R značně zjednodušuje jeho konstrukci. R v jeho názvu znamená „rimmed“, které odkazuje ke zvýrazněnému okraji nábojnice. Díky němu je náboj spolehlivější za většiny okolností. Náboj typu R nedosahuje takových balistických vlastností jako náboj původní, neboť pracuje s nižším tlakem spalin. Přesto je dostatečně výkonný na jakékoli použití. Stejně jako náboj 7x57 i ten s R ve jméně používá bezdýmný střelný prach a pušky využívající tento náboj jsou pověstné svou přesností na krátké až střední vzdálenosti.

V dnešní době je to stále oblíbený náboj, který se používá především pro lovecké potřeby ve zbraních s lůžkovým závěrem. Můžeme jej spatřit na lovištích po celém světě. Je značně víceúčelový, úspěšně se dá použít na jakýkoli typ zvěře, snad až na velké medvědy.

 

 Rozměry náboje:

Délka celého přívěsku : 135mm

Délka náboje 78mm

Délka samotné nábojnice: 57mm

Materiál nábojnice : Mosaz

Typ střely: Celoplášťová

 

Koho náboj potěší?

Tento přívěsek je vhodný jako dárek především pro myslivce, nebo lovce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Výrobky z nábojů
Záruka: 2 roky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení