7,62x51 NATO

4 hodnocení
Dostupnost Skladem
69 Kč
7,62x51 NATO
4 hodnocení
5,0 4 hodnocení

7,62 × 51 mm NATO (.308 Winchester)

Přívěsek z puškového náboje zavedeného v 50. Letech 20 století. Tento náboj sloužil dlouhá léta jako standardní náboj zemí NATO. Oblibu si však získal i v civilním segmentu pro lovecké a sportovní užití.

Náboj je takřka shodný s nábojem .308 Winchester, liší se pouze malou odchylkou. Proto přívěsek v této ráži nabízíme jako identický.

Náboj vznikl na požadavek americké armády, které přestal vyhovovat dlouhý náboj .30-06, který sice prošel tvrdými zkouškami 2. sv. války, ve které se osvědčil, avšak nehodil se do automatických a poloautomatických zbraní pro svou délku. Ráže 7,62x51 tak umožnila značně zmenšit mechanizmus zbraně a tím zajistila bezproblémový chod automatických zbraní. Tak se tento náboj stal na nějakou dobu hlavním nábojem NATO. Bojové zkušenosti z Vietnamské války však přinesly zklamání. Tou dobou používané pušku M14 byly pro boj v džungli velké a těžké. Navíc hmotnost náboje značně omezovala množství nesené munice.

Válečné zkušenosti znamenali konec náboje 7.62 x 51mm jako hlavního náboje NATO. V praktických zkouškách se lépe osvědčil náboj 5,56x45mm, který vojákům umožňuje nést více munice s podobným účinkem. Velmi k tomu pomohla i nová puška AR-15, později známá jako M16.

Náboj 7,62x51 mm však zůstává v armádních službách dodnes. Pro svůj větší výkon se využívá v odstřelovacích puškách a v montovaných zbraních na vozidlech, vrtulnících či tancích. Do 90. let 20. století se používal téměř ve všech kulometech ve výzbroji NATO.

Pro vytvoření přívěsku z tohoto náboje používáme vysoce kvalitní a originální výrobky. Každý náboj byl pečlivě opracován a obsahuje originální střelu (žádné náhražky). Je osazen speciálně vytvořeným závěsem naší výroby, který prošel mnoha zkouškami, takže vždy zůstane na svém místě.

Rozměry náboje:

Délka celého přívěsku : 127mm

Délka náboje 70mm

Délka samotné nábojnice: 51mm

Materiál nábojnice : Mosaz

Typ střely: Celoplášťová

 

Koho náboj potěší?

Tento přívěsek je vhodný jako dárek především pro military nadšence, nebo reenactory, kteří se zabývají U.S. army, či modernou. Vhodný je i pro hráče Airsoftu.

 

 

Příklady kompatibilních zbraní:

L42A1

Ishapore 2A/2A1

Steyr SSG 69

Winchester Model 70

Browning BLR

Mauser 98k

Kongsberg Mauser M59 a M67

Våpensmia NM149

Blaser 93 Tactical

Sako TRG-22

PSG-1 MSG-90

AR-10

SR-25

CETME

FN FAL

FN SCAR-H

Doplňkové parametry

Kategorie: Výrobky z nábojů
Záruka: 2 roky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení