.38 Special přívěsek na klíče z náboje

2 hodnocení

Klíčenka z revolverového náboje .38 Special s originální FP střelou.

Dostupnost Vyprodáno
69 Kč
.38 Special přívěsek na klíče z náboje
2 hodnocení
5,0 2 hodnocení

 

Několik slov o náboji .38 Special

Vývoj náboje:

Vyvinula ho firma Smith & Wesson v roce 1898, jako nástupce náboje .38 Long Colt, který začal být nedostačující, hlavně kvůli malému zastavovacím účinku a průbojnosti.

Laborace a konstrukce náboje:

Zpočátku laborován černým prachem, později laborován bezdýmým prachem. Laborován velkým množstvím různých navážek všemi významnými výrobci střeliva z rozličnými druhy střel. Používají se prakticky pouze mosazné nábojnice, nábojnice válcová, s okrajovým dnem.

Rozšíření náboje:

Zaveden do výzbroje prakticky všech ozbrojených složek v USA. Nejběžnějším revolverovým nábojem v civilním sektoru. Náboj je dodnes používán ve standartních řadách revolverů značek Smith & Wesson, Colt, Uberti,Taurus, Alfa a i dalších menších výrobců. Používán i v některých samonabijecích pistolích a opakovacích puškách. Služební náboj například i vězeňské šlužby ČR.

 

Několik slov o přívěsku?

Tento přívěsek potěší opravdu každého člověka i s minimálním zájmem o zbraně, historii nebo vojenství.

Designovali jsme přívěsek se celoplášťovou střelou FP, stejně jako náboje .357 magnum a .357 SIG. Narozdíl od nich však vybíráme pouze nábojnice s rádlováním z boku, takže je přívěsek jasné odlišitelný od ostatních a jako jediný náboj z naší produkce má toto rádlování. Stává se proto často jasnou volbou zákazníků, kteří si vybírají přívěsek na první pohled.

Samozřejmostí je závěs soustružený z mosazi zalisovaný místo zápalky náboje, náboj je tedy vodotěsný. Celoplášťová střela zajišťuje celistvost povrchu a narozdíl od olověných střel, nebo střel SP, které se u revolverů často používají nešpiní kapsu a nemění tvar.

Rozměry této klíčenky:

Délka celé klíčenky : 96mm

Délka přívěsku: 39mm

Délka samotné nábojnice (bez střely): 29mm

Materiál nábojnice : Mosaz

Typ střely: Celoplášťová, Flat point

 

Příklady kompatibilních zbraní náboje .38 Special:

Smith & Wesson Model 10
Smith & Wesson Model 15-4
S&W M12
Smith & Wesson .38/44 Heavy Duty
Colt New Army
S&W Victory
Smith & Wesson Model 52
Marlin M1894

Doplňkové parametry

Kategorie: Výrobky z nábojů
Záruka: 2 roky