.38 Special přívěsek na klíče z náboje

2 hodnocení

Klíčenka z revolverového náboje .38 Special s originální FP střelou.

Dostupnost Skladem
59 Kč
.38 Special přívěsek na klíče z náboje
2 hodnocení
5,0 2 hodnocení

 

Několik slov o náboji .38 Special

Vývoj náboje:

Vyvinula ho firma Smith & Wesson v roce 1898, jako nástupce náboje .38 Long Colt, který začal být nedostačující, hlavně kvůli malému zastavovacím účinku a průbojnosti.

Laborace a konstrukce náboje:

Zpočátku laborován černým prachem, později laborován bezdýmým prachem. Laborován velkým množstvím různých navážek všemi významnými výrobci střeliva z rozličnými druhy střel. Používají se prakticky pouze mosazné nábojnice, nábojnice válcová, s okrajovým dnem.

Rozšíření náboje:

Zaveden do výzbroje prakticky všech ozbrojených složek v USA. Nejběžnějším revolverovým nábojem v civilním sektoru. Náboj je dodnes používán ve standartních řadách revolverů značek Smith & Wesson, Colt, Uberti,Taurus, Alfa a i dalších menších výrobců. Používán i v některých samonabijecích pistolích a opakovacích puškách. Služební náboj například i vězeňské šlužby ČR.

 

Několik slov o přívěsku?

Tento přívěsek potěší opravdu každého člověka i s minimálním zájmem o zbraně, historii nebo vojenství.

Designovali jsme přívěsek se celoplášťovou střelou FP, stejně jako náboje .357 magnum a .357 SIG. Narozdíl od nich však vybíráme pouze nábojnice s rádlováním z boku, takže je přívěsek jasné odlišitelný od ostatních a jako jediný náboj z naší produkce má toto rádlování. Stává se proto často jasnou volbou zákazníků, kteří si vybírají přívěsek na první pohled.

Samozřejmostí je závěs soustružený z mosazi zalisovaný místo zápalky náboje, náboj je tedy vodotěsný. Celoplášťová střela zajišťuje celistvost povrchu a narozdíl od olověných střel, nebo střel SP, které se u revolverů často používají nešpiní kapsu a nemění tvar.

Rozměry této klíčenky:

Délka celé klíčenky : 96mm

Délka přívěsku: 39mm

Délka samotné nábojnice (bez střely): 29mm

Materiál nábojnice : Mosaz

Typ střely: Celoplášťová, Flat point

 

Příklady kompatibilních zbraní náboje .38 Special:

Smith & Wesson Model 10
Smith & Wesson Model 15-4
S&W M12
Smith & Wesson .38/44 Heavy Duty
Colt New Army
S&W Victory
Smith & Wesson Model 52
Marlin M1894

Doplňkové parametry

Kategorie: Výrobky z nábojů
Záruka: 2 roky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení